Joyor elektritõukerattad | eliikur.ee

Mida pidada silmas valides elektrilist tõukeratast?

Elektrilised tõukerattad on muutumas üha populaarsemaks ning sellest tulenevalt lisandub pidevalt turule uusi tootjaid ja mudeleid. Tänu sellele on üha raskem teha valikut, millist elektrilist tõukeratast endale valida. Järgnevalt heidamegi pilgu mõnedele peamistele kriteeriumitele, millele peaks tähelepanu pöörama tõukeratast valides ning loodetavasti tänu sellele on Teil juba oluliselt lihtsam meie e-poest endale sobilik elektriline tõukeratas valida!

Kiirus

Enamikel elektrilistel tõukeratastel jääb tippkiirus 25km/h juurde, kuid on ka palju kiiremaid mudeleid. On olemas ka elektrilisi tõukerattaid, mille tippkiirus ulatub üle 100km tunnis, kuid igapäevaseks liiklemiseks tihedas linnaliikluses piisab 25km tunnikiirusest rohkem kui küll. Siinkohal tuleks ka arvestada sellega, et alates 01.01.2021 tohib linnaliikluses elektrilise tõukerattaga kiirust arendada kuni 25km/h. Antud piirkiirus on seatud silmas pidades kõikide liiklejate ohutust ning turvalisust.

Sõiduulatus

Sõiduulatus on kindlasti üks tähtsamaid asju millele tõukeratast valides tähelepanu pöörata. Esmalt on mõistlik välja arvestada, kui pikki vahemaid soovitakse läbida ning sellest tulenevalt valida sobilik mudel. Keskmine sõiduulatus elektrilistel tõukeratastel on 20-30km, aga on ka selliseid mudeleid, mis suudavad ühe laadimiskorraga läbida kuni 100km. Arvestama peaks aga ka sellega, et mida suurem sõiduulatus, seda suurem kaal, kuna suurema aku puhul tõuseb tõukeratta tühikaal märgatavalt.

Kaal

Valides omale elektrilist tõukeratast, tuleb kindlasti mõelda ka selle kaalule. Tasuks mõelda, et kus Te hakkate sellega liikuma ning kas igapäevaselt tuleb ka mööda treppe liigelda? Kui jah, siis tuleks pilk pöörata kergemate mudelite poole. Ühed parimad kaalu ning võimsuse suhtega elektrilised tõukerattad leiate E-Twow mudelite seast. Antud tõukerattad on ülimalt kerged ja kompaktsed, tänu millele on neid lihtne kaasas kanda, kui on vaja vahepeal liikuda mööda treppe või kasutada ühistransporti.

Kandevõime

Kõigil elektrilistel tõukeratastel on erinev kandevõime. Tasuks silmas pidada, et täiskasvanud inimese puhul võiks minimaalne mootori võimsus olla 250-350W. Kui kehakaal on üle 100kg, oleks mõistlik valida sobiv mudel alates 500W mootoriga.

Rehvid

Meie poolt pakutavatel tõukeratastel on nii täis- kui ka õhkrehvidega mudeleid. Täisrehvide kasuks räägib see, et need ei purune sõidu ajal, kuid õhkrehvid võivad torke puhul seda teha. Aga lähtudes sõidumugavusest, siis kindlasti on mugavam liigelda õhkrehvidega, juhul kui tõukerattal puudub vedrustus. Veel tasub tähelepanu pöörata rehvi mõõtmetele. Mõistlik rehvimõõt igapäevaseks kulgemiseks linnatänavatel on 8-10 tolli. Kui aga põigata asfaltteelt kõrvale, siis alla 10 tolliste rehvide ei tasuks arvestada.

Kokkuvolditavus

Kõik meie poolt pakutavad elektrilised tõukerattad on lihtsasti kokkuvolditavad, tänu millele on neid lihtne kas nt auto pagasiruumi tõsta või trepist üles kanda.

Loodetavasti on Teil nüüd juba oluliselt lihtsam meie tootevalikust endale sobilik elektriline tõukeratas välja valida. Juhul, kui Teil peaks veel täiendavaid küsimusi meie toodete kohta olema, siis võtke meiega julgelt ühendust kontaktivormi või chati kauda!

Jaga postitust

Secured By miniOrange